Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

mleko

Sery to bogate źródło wielu składników odżywczych. Tak jak mleko - dostarczają białko, wapń, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały, ale w około 10-krotnie większej ilości. Tak naprawdę są źródłem bardzo wielu składników odżywczych z wyjątkiem błonnika i witaminy C, dlatego dobrze jest podawać je z owocami bądź warzywami. Oczywiście są również źródłem tłuszczu, ale w racjonalnej diecie nie należy dążyć do eliminacji tłuszczu a raczej zadbać o jego jakość. Na korzyść serów przemawia również fakt, że wysokiej jakości sery dojrzewające nie zawierają laktozy, lub zawierają jej śladowe ilości. Jest to produkt mleczny, z którego nie muszą rezygnować osoby z nietolerancją laktozy. Jedząc ser żółty zapobiegamy osteoporozie i utrzymujemy właściwe pH w ustach.”

Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma