Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

mascarpone mlekoma 250 g

Mascarpone

Ser śmietankowy typu włoskiego.

Mlekoma poleca nowy produkt, ser Mascarpone, w wygodnym opakowaniu 250 g. Pod wieczkiem schowaliśmy pomysł na obiad z deserem :)

Mascarpone to tradycyjny włoski ser, produkowany ze śmietanki, pyszny i naturalny. Jest bardzo gęsty, ma gładką, kremową konsystencję, śmietankowy, delikatny smak. To bardzo wszechstronny i uniwersalny produkt. Można wyczarować z niego wspaniałe desery, zagęszczać i wzbogacać smak sosów, posmarować naleśniki, można po prostu zjeść z kromką świeżego chleba. Mascarpone to produkt, który - kiedy raz spróbujesz - trudno będzie zastąpić czymś innym. Mamy nadzieję, że na stałe zagości na Waszych stołach! Zapraszamy do dzielenia się z nami swoimi kulinarnymi inspiracjami i dodawania własnych przepisów :)

Czytaj więcej

Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma