Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Mascarpone

Bezy z kremem kawowym na bazie Mascarpone
Bezy z kremem kawowym na bazie Mascarpone
Składniki:
  • 6 białek
  • szklanka cukru pudru
  • 500 g (dwa opakowania) sera Mascarpone Mlekoma
  • szklanka śmietanki 30 – 36%
  • 4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
  • kakao
Przygotowanie

Białka ubijamy na sztywną masę z połową cukru pudru. Blachę wykładamy papierem do pieczenia i nakładamy równe kleksy z piany w sporych odstępach od siebie. Wstawiamy do nagrzanego do 200 stopni C piekarnika, zmniejszamy temperaturę do 120 stopni i suszymy bezy przez ok. 30 min., tak aby były kruche z zewnątrz, ale żeby się nie przypaliły. Ubijamy śmietankę z resztą cukru pudru. Do ubitej śmietanki dodajemy powoli mascarpone i delikatnie miksujemy aż masy się połączą i nabiorą jednolitej konsystencji. Kawę rozpuszczamy w odrobinie wody i wlewamy do kremu. Mieszamy.
Na wystudzone beziki nakładamy krem, przykrywamy drugą bezą, dekorujemy kremem, posypujemy kakao.

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma