Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Dietetyczny sernik z Sera twarogowego chudego Emilki
Dietetyczny sernik z Sera twarogowego chudego Emilki
Składniki:
  • 250 g chudego serka Emilki 0%
  • 750 g gęstego jogurtu naturalnego
  • 20 g żelatyny
  • 1 łyżeczka aromatu śmietankowego
  • 30 g cukru brzozowego, stewii  lub miodu (jeśli ser jest kwaskowytrzeba dodać więcej)
  • 30-40 dag świeżych truskawek (lub innych sezonowych owoców)
  • 1 galaretka truskawkowa
Przygotowanie

Galaretkę truskawkową rozpuść w 400 ml gorącej wody i odstaw do stężenia.

Serek Emilki chudy miksuj z cukrem lub miodem około 2-3 minut. Następnie dolewaj jogurt cały czas miksując. Jeśli masa jogurtowa jest mało słodka – możesz odrobinę dosłodzić.
Żelatynę wsyp do około 1/4 szklanki gorącej wody i dokładnie rozpuść. Do rozpuszczonej żelatyny dodaj parę łyżek masy serowej i wymieszaj by wyrównać temperaturę.
Żelatynę wlewaj bardzo powoli do masy serowej cały czas miksując.

Masę wylej do tortownicy o średnicy ok. 20 cm i odstaw do lodówki. Gdy masa serowa stężeje poukładaj na niej pokrojone w plastry truskawki i zalej tężejącą galaretką truskawkową.
1 porcja (100 g) zawiera średnio 135 kcal

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma