Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Masło Greeners

Domowa nutella z masłem Greeners
Domowa nutella z masłem Greeners
masło irlandzkie greeners 200 g
Składniki:
  • 1 kostka masła Greeners
  • 150 g mlecznej czekolady
  • 180 g orzechów laskowych
  • Puszka mleka skondensowanego słodzonego
  • Odrobina miodu
Przygotowanie

Orzechy uprażyć w piekarniku nagrzanym do 200 ˚C (ok. 5 min.). Gdy ostygną, zmielić w blenderze, aż nabiorą konsystencji kremu. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać pokrojone w kawałki masło Greeners i mieszać, aż składniki się połączą. Wyjąć z wody, powoli dolewać skondensowane mleko, wymieszać, dodać zmielone orzechy. Połączyć składniki w jednolitą masę, przełożyć do słoiczka i wstawić na godzinę do lodówki.

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma