Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Gouda

Serowa Sałatka na Drugie Śniadanie z Mlekomą
Serowa Sałatka na Drugie Śniadanie z Mlekomą
Ser żółty Gouda 150 g
Składniki:
  • Opakowanie sera Gouda Mlekoma 150 g w plastrach
  • Kiść winogrona bez pestek
  • Puszka kukurydzy
  • Wędzona pierś z kurczaka
  • 2 łyżki Jogurtu naturalnego
  • 2 łyżki Majonezu
Przygotowanie

Kilka plastrów sera Gouda Mlekoma kroimy w cienkie paseczki (jeden plaster zostawiamy w całości). Winogrono kroimy na połówki. Wsypujemy do miseczki winogrono, kukurydzę i kawałki wędzonego kurczaka. Całość mieszamy z sosem przyrządzonym z majonezu i jogurtu naturalnego w równych proporcjach. Część sera mieszamy ze wszystkimi składnikami sałatki, a część zostawiamy do udekorowania potrawy. Koniecznie wycinamy śliczne, żółte serduszka z pozostawionego plastra, kładziemy przy każdej porcji i dopiero podajemy domownikom. Pyszne, pożywne i z gwarancją na dobry humor.

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma