Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Havarti

Suflet serowy z Havarti
Suflet serowy z Havarti
ser havarti mlekoma 150 g
Składniki:
  •  4 jajka
  • 5 dkg masła Greeners
  • 3 czubate łyżki mąki
  • szklanka mleka
  • 15 dkg startego sera Havarti Mlekoma
  • sól i pieprz do smaku
Przygotowanie

Roztopić w rondelku masło, dodać mąkę, mieszać aż się połączy, powoli dolewać mleko. Wsypać starty ser Havarti, gotować jeszcze 5 min. na małym ogniu i dodać roztrzepane żółtka. Ubić białka. Dodawać stopniowo do masy serowej. Naszykować 6 kokilek wysmarowanych masłem, wlać do nich masę serową i piec 30 minut w rozgrzanym do 220 stopni C piekarniku. Podawać natychmiast po wyjęciu z piekarnika.

Przepis przesłany przez Joannę.

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma