Mlekoma - sery, twarogi, masło - najwyższa jakość, świeży, pyszny smak.

Mascarpone

Torcik mascarpone z jeżynami
Torcik mascarpone z jeżynami
Składniki:
  • 500 g Mascarpone Mlekoma
  • 6 żółtek
  • pół szklanki cukru
  • 1 opakowanie podłużnych biszkoptów
  • 300 g jeżyn (możesz zastąpić truskawkami, malinami, borówkami)
  • szklanka zaparzonej mocnej herbaty
Przygotowanie

Przygotuj małą tortownicę. Biszkopty krótko zamaczaj w herbacie i układaj boczną warstwę dookoła wewnętrznej ścianki tortownicy. Następnie ułóż dolną warstwę - na spód biszkopty mogą być nieco bardziej nasączone, ale tak aby się nie rozpadały.
Żółtka zmiksuj z cukrem na jasną puszystą masę, dodawaj po trochu mascarpone i miksuj aż masy się połączą i nie będzie grudek. Wyłóż cześć masy na spód z biszkoptów. Posyp owocami. Ułóż warstwę biszkoptów, masy serowej i na wierzch wysyp resztę owoców. Odstaw na noc do lodówki. Rozepnij boki tortownicy, udekoruj torcik wstążeczką i podaruj osobie, na której Ci zależy :)

O przepisie:
  • Czas przygotowania:
  • Czas przyrządzania:
  • Czas na wszystko:
Facebook
Krowa - mlekoma
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

zobacz Strzałka
x

Nie byłoby sera gdyby nie krowy!

Wszyscy znamy te miłe, spokojne zwierzęta. Cierpliwie przeżuwają świeżą trawę od świtu do zmierzchu, spoglądają czarnymi oczami spod długich rzęs i żuuuują… a wieczorem oddają pyszne mleko. Trudno się dziwić, że ludzie darzą je prawdziwą sympatią. Najbardziej malowniczym przejawem tej sympatii jest Parada Krów (Cow Parade). Jest to plenerowa wystawa sztuki współczesnej organizowana w miastach na całym świecie. Model krowy przygotował w 1998 Pascal Knapp i przedstawia on krowę mleczną rasy Brown Swiss w jej rzeczywistej wielkości. Waga rzeźby to około 60 kg. Są one malowane i dowolnie modyfikowane przez miejscowych artystów, a także przez dzieci. Po zakończeniu wystaw część krów pozostaje u sponsorów, ale większość jest licytowana na aukcjach, zaś dochód zostaje przekazany miejscowym organizacjom charytatywnym. Na pytanie dlaczego akurat krowy, organizatorzy odpowiadają, że te zwierzęta są ogólnie lubiane, a nikt nie spodziewa się ich spotkać w środku wielkiego miasta.

Pierwsza Parada Krów odbyła się w 1998 roku w Zurychu i od tamtej pory zawitała do ponad dwudziestu miast. W czerwcu 2005 kolorowe krowy zawitały do Warszawy. 60 rzeźb na trzy miesiące stanęło w centrum miasta. Jedna z krów o wdzięcznej nazwie Dorożka, namalowana przez dzieci z Domu Kultury „Dorożkarnia” zdobi do dziś budynek firmy Mlekoma.

krówka mlekoma